Wygodny fotel dla karmiącej mamy

Rodzice oczekujący narodzin dziecka przygotowują się na tę cudowną chwilę na wiele sposobów. Nie tylko nabywają nową wiedzę i umiejętności, ale i z równie dużą troską dbają o odpowiednie wyposażenie swojego domu. W wirze przygotowań powinniśmy pomyśleć także o szczególnych potrzebach przyszłej mamy, która tuż po porodzie rozpocznie karmienie maluszka. Wygodny fotel do karmienia dla młodej mamy to bez wątpienia jeden z najważniejszych mebli, który przyda się każdej kobiecie na tym etapie w życiu. Dziś pomożemy w jego wyborze!

Dlaczego warto zainwestować w fotel do karmienia dziecka dla mamy?

Czy aby na pewno wygodny fotel do karmienia to zakup niezbędny? Zdecydowanie tak! I to z kilku zasadniczych powodów, które szybko przekonają każdą mamę do jego zakupu.

Skórzany fotel do karmienia dziecka z podnóżkiem. Karmienie dziecka, zwłaszcza dla młodych mam, które będą robić to po raz pierwszy, jest czynnością wyjątkową. To zupełnie inne, nowe doznanie, dlatego przyszła mama powinna zatroszczyć się o zapewnienie sobie i swojemu dziecku odpowiednich warunków. Spokojnych, intymnych i wygodnych. Fotel tapicerowany nadaje się do tego zadania doskonale. Pozwoli na przyjęcie bardzo komfortowej pozycji do karmienia, a także chwilę wytchnienia, wypoczynku w codziennej gonitwie. Przy małym dziecku czasami trudno jest znaleźć nam chociażby kilka minut, aby w spokoju usiąść i odsapnąć. Pora karmienia może być właśnie taką okazją. Jeżeli do karmienia mama wykorzysta wygodny fotel, zadba nie tylko o komfort i bezpieczeństwo maluszka, ale i swoje własne zdrowie i samopoczucie.

Jaki fotel do karmienia piersią?  

Przede wszystkim wygodny. Taki, który nie będzie się zapadał, ponieważ utrudni to wstawanie mamie z dzieckiem na rękach, a przy tym źle wpłynie na zdrowie naszych pleców. Fotel dla mamy karmiącej powinien także zapewniać jej stabilne podparcie dla całego kręgosłupa i głowy.

Do karmienia świetnie sprawdzają się przede wszystkim fotele typu uszak, dostępne w internetowym sklepie meblowym. Są to wysokie, odpowiednio wyprofilowane meble tapicerowane, które gwarantują dodatkowe udogodnienia. Mowa o tytułowych „uszach”, które stanowią wygodne podparcie dla głowy (m.in. w trakcie krótkiej drzemki) oraz zapewniają bardziej intymne, otulające warunki do wypoczynku.  Fotele typu uszak są także wyposażone w podłokietniki. Dzięki nim możemy komfortowo oprzeć nasze dłonie, aby główka dziecka znalazła się na odpowiedniej do karmienia wysokości. Klasycznym przykładem fotelu typu uszak jest model CHESTER M. Chętnie skorzystamy z tego mebla również przy innych czynnościach, takich jak wypoczynek z książką, kawą lub przed TV.

Fotel Chester M typu uszak.

Ciekawym rozwiązaniem dla mamy karmiącej będzie ponadto fotel bujany do karmienia piersią. Doskonale nada się on nie tylko do samego karmienia, ale i usypiania dziecka.

Każdy fotel do karmienia dziecka dla mamy warto wzbogacić także o element uzupełniający – wielofunkcyjny puf lub podnóżek. W ten sposób strefa do karmienia stanie się jeszcze bardziej funkcjonalna i komfortowa!

Gdzie ustawić fotel do karmienia?

Strefa do karmienia ze stoliczkiem i lampą. Fotel do karmienia może znaleźć się zarówno w salonie, jak i w sypialni. Wszystko zależy głównie od wielkości tych wnętrz, jak i panujących w nim warunków. W rodzinach wielodzietnych, w których salon jest zajmowany przez większą część dnia przez innych domowników, lepszym miejscem do karmienia będzie najpewniej sypialnia.

Pamiętajmy, aby nie ustawiać fotela do karmienia w miejscach narażonych na przeciągi lub przy nie do końca szczelnym oknie.

Zadbajmy również o odpowiednią aranżację pozostałej części tego kącika. Z pewnością przyda się w nim w szczególności dodatkowa lampka do karmienia w porze nocnej, stolik na pieluchę i butelkę oraz ciepły koc.