5 mebli, które wykorzystasz na kilka sposobów

Wielofunkcyjne, praktyczne meble świetnie sprawdzają się przede wszystkim na niewielkich powierzchniach. Małe, problematyczne pokoje wymagają sprytnych i przemyślanych rozwiązań, które zapewnią nam upragniony komfort i porządek. Jeśli chcemy zatem maksymalnie wykorzystać stosunkowo nieduży metraż naszego mieszkania lub wnętrza, poznajmy 5 mebli, które zaskoczą nas swoimi możliwościami!

Poznaj szerokie zastosowanie regałów

Regał – podstawowy mebel biurowy, składający się z otwartych półek, służący przechowywaniu książek i dokumentów. Czy może nas czymś zaskoczyć? Zdecydowanie tak! Współczesne regały znajdują bardzo szerokie zastosowanie. To wyposażenie, które wykorzystamy dzisiaj praktycznie w każdym pomieszczeniu. Salonie, sypialni, a nawet kuchni, czy łazience. Są nie tylko miejscem na dokumenty i książki, ale także eksponowanie dekoracji, czy pamiątek z podróży. Regały w kuchni i łazience mogą zastąpić natomiast standardową zabudowę, stając się meblem do przechowywania zastawy stołowej, kosmetyków lub ręczników.

Oczywiście to nie koniec zastosowania regałów. Nowoczesne regały modułowe, np. regał LORAS 02 https://www.meblewersal.pl/7115-regal-loras-r2.html posłużą nam również jako alternatywa dla ścianki działowej. Możemy odgrodzić nimi m.in. przestrzeń biurową w pokoju dziennym lub wykorzystać do podziału pokoju rodzeństwa na dwie strefy. Obustronnie otwarte półki zapewnią dostęp światła, a przy tym staną się miejscem na różnorodne przedmioty, w tym ozdoby. Regały modułowe mogą być także dowolnie ze sobą łączone, dzięki czemu stworzymy z ich udziałem dokładnie taką aranżację, jaką potrzebujemy.

Regał LORS 02 w stylu loft.

 

Jak wykorzystać puf?

Puf znany jest jako mebel wypoczynkowy. Dodatkowe „krzesło” lub podnóżek dostawiany do fotela. Miękki, tapicerowany, a przy tym kompaktowy i wygodny w przechowywaniu. Miejsca takie jak internetowy sklep meblowy oferują nam pufy, które możemy wykorzystać także na inne sposoby. W dzisiejszych aranżacjach pufy bardzo często zastępują stoliki nocne w sypialni, a ponadto służą jako dodatkowe stoliczki lub półki. Wiele modeli posiada również praktyczne skrytki, ukryte pod siedziskiem. Schowamy w nich m.in. koc, gazety, czy innego rodzaju drobiazgi.

Praktyczne ławostoły do małego salonu

Ławostoły to świetne rozwiązanie do małego pokoju dziennego, w którym nie dysponujemy miejscem na osobny stół jadalny. Dzięki innowacyjnym mechanizmom rozkładania możemy w kilka chwil przeobrazić standardowy stolik kawowy w klasyczny, wysoki stół do spożywania posiłków, czy spotkań w większym gronie.  Przykładem takiego ławostołu jest ławostół IZA.

lawostol-iza

Toaletka, czy biurko?

Jednym z wielofunkcyjnych mebli, jaki może znaleźć się w mniejszych, zwłaszcza kobiecych mieszkaniach, jest także toaletka. To zgrabny, elegancki stoliczek, mogący służyć zarówno jako kącik beauty, do makijażu i codziennej pielęgnacji, jak i miejsce pracy. Wystarczy zadbać o porządek na blacie oraz wybrać modele wyposażone np. w szuflady na drobiazgi. W pobliżu toaletki możemy powiesić również dodatkową półkę, aby mieć wszystkie dokumenty i książki w zasięgu ręki. Przykłady stylowych toaletek i małych biurek znajdziemy tutaj.

Skrzynia – mebel do każdego wnętrza

Czy skrzynia w domu to dobry pomysł? Zdecydowanie tak i to z kilku zasadniczych względów. Skrzynia to mebel, który wykorzystamy niemalże wszędzie. W sypialni, przedpokoju, pokoju dziecka, a nawet salonie. Co więcej, to również idealny element wyposażenia na taras lub balkon. W skrzyni możemy przechowywać mnóstwo rozmaitych przedmiotów. Możemy także użyć jej jako dodatkową ławę do siedzenia. Wystarczy, że wyłożymy jej wieczko miękkimi poduchami lub wybierzemy model z integralnym, tapicerowanym pokryciem.