Lustra we wnętrzach – wyjątkowe dodatki o wielu zaletach

Lustra do salonu, sypialni, przedpokoju, łazienki. Obecnie spotkamy je w różnych pomieszczeniach, gdzie poza funkcją praktyczną, stają się również elementem dekoracyjnym. Ich obecność we wnętrzach jest pożądana z bardzo wielu względów, które poznamy już za chwilę. Sprawdźmy, jak lustra mogą pomoc nam w aranżacji przestrzeni!

Lustra we wnętrzach i rola, jaką odgrywają

W praktycznym zastosowaniu lustra służą przede wszystkim przeglądaniu się. Sprawdzaniu tego, jak prezentujemy się w określonej stylizacji. Ocenie tego, jak wygląda nasza nowa fryzura lub makijaż. Śledzeniu postępów w sylwetce, nad którą pracujemy od miesięcy, stosując diety i treningi. Przed lustrami możemy ponadto ćwiczyć, na przykład przemowę lub określone ruchy. We wszystkich powyższych czynnościach pomagają nam przede wszystkim duże lustra na ścianę, które obejmują nas całych. Oferuje je m.in. internetowy sklep meblowy.

Prostokątne lustro na ścianie w mieszkaniu.

To jednak tylko jedne z zastosowań luster w domach. Połyskujące szklane tafle oprawione w eleganckie ramy mogą stać się także dekoracją. Elementem, który uzupełni charakter, wystrój wnętrza. Nada mu elegancji, szyku i lekkości. Przykładowo, w stylistyce glamour możemy pozwolić sobie na lustra z bogatą, wyrazistą oprawą, a w minimalistycznym salonie na delikatne szkło bez zewnętrznej ramy, takie jak lustro LIVINIO L16.

Lustro LIVINIO L16 bez ramy.

Lustra we wnętrzach mają ponadto jeszcze inne zastosowanie. Mogą pomóc nam w wizualnym powiększeniu przestrzeni. Dokładnie tak samo, jak robią to jasne meble i połyskujące fronty. Do tego zadania najlepiej wykorzystać oczywiście lustra o dużej powierzchni oraz delikatnej ramie, która nada im lekkości. Stąd też bardzo często praktykowana sztuczka w postaci stosowania w wąskich przedpokojach szaf z drzwiami przesuwanymi lub uchylanymi z całkowicie przeszklonymi frontami. Tak duże lustro będzie także idealne do codziennego przeglądania się. Pozwoli nam na błyskawiczną ocenę „sytuacji” i szybkie skorygowanie ewentualnych niedociągnięć. Zadbajmy jednak o dobre oświetlenie!

Lustra w aranżacji wnętrz

Lustra są dzisiaj potrzebne niemalże w każdym pomieszczeniu, ponieważ w każdym z nich będą spełniać inną funkcję.

Lustro do sypialni

Zaczynając od sypialni – tutaj z lustrem spotkamy się najczęściej na drzwiach szafy (wewnątrz lub na zewnątrz) bądź w garderobie, gdy stanowi ona osobne pomieszczenie. Lustro w sypialni może być także modelem stojącym. Takie lustro służy przede wszystkim testowaniu różnych stylizacji i sprawdzaniu, jak poszczególne elementy komponują się zarówno w zestawieniu, jak i na naszej sylwetce.

Lustro w sypialni może występować także jako integralna część toaletki. Tak jak na przykładzie toaletki DIVA 3s. Takie lustro pozwoli nam na przygotowanie profesjonalnego makijażu oraz codzienną pielęgnację twarzy.

Nowoczesna, biała toaletka DIVA 3s z lustrem.

Lustro do salonu

W salonie mogą znaleźć się różne rodzaje luster, co zależy od charakteru tego pomieszczenia. Może być to m.in. lustro nad komodą pełniące przede wszystkim funkcję dekoracyjną. W mniejszych, wielofunkcyjnych pokojach dziennych zdarza się, że elementem wyposażenia jest szafa. Wtedy też, aby nieco „ukryć” ją w tym wnętrzu, możemy zdecydować się na przeszklone fronty. Tak duże lustro pozwoli nam zatem na jego praktyczne zastosowanie, a także optyczne powiększenie mniejszej przestrzeni.

Duże lustro na ścianie w holu.

Z podobnym przeznaczeniem luster spotkamy się w przedpokoju. Gdy jednak przestrzeń ta nie pozwala nam na wstawienie do niej szafy, duże, prostokątne lustro bardzo często znajduje się na ścianie.

Lustro do łazienki

Okrągłe lustro nad umywalką w łazience.Pomieszczeniem, w którym nie może zabraknąć lustra, jest oczywiście łazienka. W zależności od wielkości tego wnętrza, lustro do łazienki może być naprawdę niewielkie lub bardzo duże. Okrągłe, kwadratowe, prostokątne, a nawet w kształcie rombu lub elipsy. Przeważnie znajduje się nad umywalką, gdzie pozwala na wygodną pielęgnację twarzy i jamy ustnej. Makijaż, mycie zębów, golenie się, czy stylizowanie włosów. Przy takim przeznaczeniu lustra nie zapomnijmy o odpowiednim oświetleniu, które pozwoli uzyskać nam pożądane efekty.