Co na ścianę w sypialni? 8 najlepszych zamienników farby

Ściana w sypialni, w szczególności ściana za łóżkiem w sypialni to bardzo ważny element tego wnętrza. Warto wykorzystać ją przede wszystkim w celach dekoracyjnych, jako mocny, wyrazisty akcent. W ten sposób nie tylko ożywimy nasz pokój, ale i pięknie wyeksponujemy strefę wypoczynku oraz znajdujące się w jej centrum łóżko. Co na ścianę w sypialni? Czym zastąpić klasyczne farby? Przekonajmy się i poznajmy kilka inspiracji do sypialni urządzonej w różnych stylach!

Ściana w sypialni – inspiracje

Jak ozdobić ścianę w sypialni? Zdecydowanie mamy w tym zakresie kilka ciekawych propozycji, które szybko przyciągną Waszą uwagę. Pamiętajcie również, aby zawsze szukać inspiracji, odwiedzając m.in. internetowy sklep meblowy, przeglądając Internet lub czytając czasopisma.

Fototapeta na ścianę w sypialni

Jedną z najpopularniejszych dekoracji ściany w sypialni jest fototapeta, która w zależności od wybranego motywu, może dopasować się do każdego wystroju. Za pomocą fototapety jesteśmy dlatego w stanie zaaranżować przykładowo nowoczesną ścianę w sypialni. Do tego zadania świetnie nada się m.in. fototapeta z panoramą miasta lub w geometryczne wzory. Możemy zdecydować się również na fototapetę w sypialni glamour – w tym przypadku warto postawić na ozdobne dekoracje florystyczne w kolorach fioletu, różu, szarości z akcentami złota bądź srebra. A to oczywiście tylko niektóre przykłady.

Ściana w sypialni z paneli tapicerowanych

Ogromną popularność zyskuje ściana w sypialni z paneli tapicerowanych, które doskonale prezentują się w strefie za łóżkiem. Dzięki miękkim panelom nasza sypialnia nabiera nie tylko przytulnego, ale i bardzo luksusowego, eleganckiego wyglądu. Nie bez powodu panele tapicerowane tak często pojawiają się w aranżacjach modern classic, nowoczesnych, soft glam.

Ściana w sypialni z paneli tapicerowanych za łóżkiem.

Ściana z luster w sypialni

Efektowna i ozdobna ściana w sypialni? Bez wątpienia będzie to ściana z luster! Jeśli nieco obawiamy się ściany w całości pokrytej lustrami, możemy zdecydować się po prostu na jeden większy model w ramie. Ściana z luster w sypialni doskonale sprawdzi się w mniejszych wnętrzach. Dzięki niej nabiorą one lekkości i przestrzeni – będą zdawać się większe niż w rzeczywistości! Oczywiście tego rodzaju dekoracja może nie do końca spisać się u rodzin z małymi dziećmi. Lustra bardzo dobrze uwydatniają wszystkie odciski palców, smugi i zabrudzenia, dlatego wymagają regularnego czyszczenia.

Ściana z cegły w sypialni

Jeśli aranżujemy sypialnię w stylu loft, jedną z bardziej trafionych dekoracji ściany w sypialni będzie właśnie cegiełka w kolorze czerwonym, która nada tej przestrzeni pożądanej surowości i „roboczego” charakteru. Ściana z cegły w sypialni może mieć jednak przytulniejszy charakter. Gdy to właśnie na takim efekcie nam zależy, wybierzmy cegiełkę białą.

Ściana z desek w sypialni

A może ściana z desek w sypialni? Pod pojęciem tym mogą skrywać się zarówno panele, jak i lamele. Ściana w sypialni z drewna pasuje idealnie do wnętrz bliskich naturze – skandynawskich, boho, rustykalnych. Możemy ocieplić nią ponadto wystrój nowoczesny lub sypialnię loft.

Ściana z jasnych desek.

Ściana w sypialni galeria zdjęć

Galeria rodzinnych zdjęć to jedna z dekoracji na ścianę w sypialni, która wprowadzi do środka urok, ciepło i przytulną atmosferę. W ten sposób jeszcze mocniej zaakcentujemy prywatny, intymny charakter tego pokoju, który z reguły jest zarezerwowany tylko dla jego właścicieli. Bogata galeria zdjęć zawieszona nad łóżkiem pozwoli nam ponadto regularnie wracać wspomnieniami do pięknych, ulubionych chwil i przypominać najlepsze momenty, które w końcu nie bez powodu znalazły się wyeksponowane w tym miejscu!

Ściana z betonu w sypialni

Ściana z betonu w sypialni stanowi kolejną propozycję do wnętrza industrialnego lub nowoczesnego. Beton może okazać się ciekawą alternatywą dla szarych farb, jednak musimy pamiętać, że podobnie jak palona cegła, wprowadzi on do naszej aranżacji surowy klimat. Na szczęście łatwo ocieplimy taką przestrzeń zielenią, odpowiednim oświetleniem lub plakatami w ramach.

Betonowa ściana w sypialni na tle drewnianych, jasnych mebli.

Sztukateria i lamperia na ścianę w sypialni  

Wyjątkowo ozdobną ścianą w sypialni będzie również ściana udekorowana sztukaterią lub lamperią. Sztukateria to różnego rodzaju elementy dekoracyjne, które wykonuje się z gipsu lub żywicy poliestrowej. Nazwa lamperia odnosi się natomiast do ozdobnej okładziny, wykończenia na dolnej części ściany. Może zostać wykonana z m.in. drewna lub marmuru. Tego rodzaju dekoracje będą pasować w szczególności do sypialni w stylu art deco, modern classic, klasycznej, nowojorskiej, czy angielskiej. Dzięki nim wnętrza te zaczną prezentować się elegancko i wyrafinowanie. Nabiorą także szyku i klasy.

Lamperia za łóżkiem w sypialni.