Wnętrza z surową ścianą z czerwonej cegły – aranżacje

Surowa cegła najczęściej kojarzy się nam z nowoczesnymi wnętrzami urządzonymi w stylistyce industrialnej, których stała się symbolem. Okazuje się jednak, że znajdzie ona swoje zastosowanie również pośród wielu innych aranżacji i to w dodatku w dowolnym miejscu. Możemy wykorzystać ją w sypialni, jadalni, pokoju dziennym, przedpokoju, biurze, a nawet kuchni. Sprawdźmy kilka inspiracji z cegłą w roli głównej!

Na początek kuchnia

Czerwona cegła w kuchni pasuje przede wszystkim do białej lub czarnej zabudowy, wykończonej drewnianym blatem. Wiele możliwości da nam w tym przypadku system modułowy KAM MONO P2 https://www.meblewersal.pl/853-system-kam-mono-p2. Cegła będzie prezentować się znakomicie pomiędzy rzędami szafek, nad roboczym blatem lub na jednej z głównych ścian. Możemy pójść w kierunku wystroju stricte nowoczesnego, decydując się na minimalistyczną aranżację, jak i urządzić naszą kuchnię po prowansalsku. Ciekawy efekt osiągniemy także, łącząc ze sobą np. nowoczesną, białą zabudowę z postarzanym drewnianym stołem w klasycznym stylu. Czerwona cegiełka stanie się zwieńczeniem tak klimatycznej kompozycji.

Cegiełka w przedpokoju

Przedpokój nie jest najczęściej wnętrzem, któremu poświęcamy szczególną uwagę. Jeśli jednak już odkryjemy jego ogromny potencjał, warto go wykorzystać! Jednym z ciekawszych sposobów na aranżację tego wnętrza jest właśnie cegiełka, pokrywająca jedną ze ścian lub jej fragment. Pamiętajmy jednak, że jeśli nasz przedpokój nie należy do największych pomieszczeń, a przy tym pozostaje zamknięty lub słabo oświetlony, powinna ona występować w towarzystwie bieli.

Czerwona cegła świetnie prezentuje się także w połączeniu z szarością, beżem oraz czernią, a ponadto elementami jasnego, naturalnego drewna. Będzie idealnym tłem zarówno do mebli nowoczesnych, np. szafki na buty NEVIO 05, jak i klasycznych, które znajdziesz tutaj.szafka-na-buty-nevio-05

 

Pokój dzienny w aranżacji z naturalną cegłą

Sposobów na wkomponowanie cegły do pokoju dziennego jest mnóstwo. Będzie ona pasować tam w niemalże każdym ułożeniu. Może być to przede wszystkim główna ściana z telewizorem, która po poryciu cegiełką stanie się ozdobą całego wnętrza. Im mniej regularny ma ona charakter, tym możemy pozwolić sobie na więcej ciekawych rozwiązań. Na przykład w postaci dodatkowych drewnianych paneli, górnego oświetlenia szafki RTV, czy wkomponowanych w ścianę półek.

Idealnym miejscem na zastosowanie cegły jest również ściana z dużymi oknami. Szczególnie wtedy, gdy nasz salon jest pomieszczeniem wysokim. W tym przypadku powinniśmy jednak zrezygnować z jakichkolwiek zasłon lub firanek. Najlepszym rodzajem osłon będą drewniane żaluzje.

Cegła może pokryć ponadto ścianę za kanapą lub sofą, jak i stać się elementem wydzielającym kącik czytelniczy. Ustawiona na jej tle biała biblioteczka lub regał wraz z wygodnym fotelem stworzą wymarzone miejsce do zagłębienia się w ulubioną lekturę.

Salon, w którym zdecydowaliśmy się na cegiełkę, może zostać zaaranżowany w wielu stylach – nowoczesnym, loftowym, skandynawskim, kolonialnym, czy rustykalnym. Jeśli poszukujesz mebli i inspiracji, znajdziesz je w internetowym sklepie meblowym.