Jak poradzić sobie z aranżacją sypialni bez okna?

O ile w przypadku spiżarni, toalety, czy garderoby brak okna nie wywołuje większych emocji, o tyle jego nieobecność we wnętrzu takim jak sypialnia może powodować u wielu osób spory dyskomfort. Niestety, takie pokoje wcale nie są rzadkością. Spotkamy się z nimi w mieszkaniach w bloku, jak i wtedy, gdy zechcemy podzielić większe pomieszczenie na dwie części. Jakie rozwiązania powinniśmy zastosować podczas urządzania sypialni, w której nie ma okna?

Sypialnia bez okna – jasność przede wszystkim

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że sypialnia bez okna powinna być pomieszczeniem jasnym i ciepłym. Z reguły nie możemy pozwolić sobie w tym przypadku na ciemne i chłodne kolory, chyba że w postaci drobnych, dekoracyjnych akcentów. Dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem jest jednak postawienie na łagodne barwy. Zalicza się do nich przede wszystkim biel, ecru, ciepły beż, pastele oraz delikatne odcienie szarości. Możemy połączyć je ze sobą, jak i zdecydować się na jednolitą lub dwutonową aranżację.

Jasne powinny być nie tylko ściany, ale i sama podłoga oraz meble, które znajdziemy w miejscu takim jak internetowy sklep meblowy.

Łóżko tapicerowane do sypialni bez okna

Dlaczego akurat tapicerowane, a nie klasyczne, skrzyniowe? Z jednego, bardzo ważnego powodu – łóżko pokryte miękką tkaniną jest przytulne, wygląda niezwykle przyjemnie i luksusowo. Przy braku okna i wpadających do środka ciepłych promieni słońca, będzie prezentować się w sypialni dużo lepiej niż surowe łóżka skrzyniowe lub z metalową ramą. Wystarczy tylko spojrzeć na https://www.meblewersal.pl/3451-lozko-aston.html, aby utwierdzić się w przekonaniu, że jest to dobry wybór. Pamiętajmy przy tym, że tkanina tapicerska również powinna zostać utrzymana w jasnej kolorystyce.

Lustra i oświetlenie – o tym trzeba pamiętać

W sypialni, w której brakuje okna, kluczową rolę odegrają także lustra oraz światło. Jeśli w takim pokoju znajduje się również szafa, warto wzbogacić jej drzwi o duże, zewnętrzne przeszklenie. Jeśli jednak nie na szafie, to w jakimkolwiek innym miejscu – nad komodą, łóżkiem, czy po prostu na pustej ścianie. Znajdziesz je tutaj.

Zadbajmy także o ciepłe, naturalne światło, najlepiej punktowe. W takim pokoju nie może zabraknąć oświetlenia głównego, jak i uzupełniającego w formie kinkietów, czy lampy podłogowej. Za pomocą światła możemy stworzyć przytulny, klimatyczny nastrój, dzięki czemu w mniejszym stopniu odczujemy brak okna.

Sprytne rozwiązania do sypialni bez okna

Czy to koniec pomysłów do sypialni bez okna? W pokoju pozbawionym dostępu światła dziennego świetnie sprawdzi się przykuwająca uwagę fototapeta z krajobrazem lub roślinnością. W pięknych, soczystych i łagodnych barwach. Kwitnące drzewa, morskie pejzaże, egzotyczne, rajskie wyspy, czy złociste pola i łąki, skąpane w promieniach słońca to idealne motywy do takiego wnętrza. Jeśli zależy nam na czymś bardziej oryginalnym, zamiast klasycznej fototapety wybierzmy szklane panele.

Osoby urządzające sypialnię bez okna powinny zadbać także o minimalizm. Nie oznacza on jednak surowości – wręcz przeciwnie. Przy braku naturalnego nasłonecznienia musimy zatroszczyć się o ciepło i klimat na inne sposoby. Pomogą w tym przede wszystkim miękkie, dekoracyjne tekstylia, roślinność, obrazy i plakaty. Idealnym wystrojem będzie tu styl skandynawski, boho, prowansalski oraz glamour.